Pleť

Přírodní péče o pleť, oči a rty

...nechte se unášet láskyplným dotekem přírody

Aromaterapie a kosmetika, která z ní vychází, okouzluje množstím vůní, které jsou nám příjemné a přinášejí nám radost. Aromaterapeutickou kosmetiku proto můžeme využít nejen k řešení určitého problému, ale také proto, že je nám příjemná a hladí naši duši. A to je nesm...

Přírodní péče o pleť, oči a rty

...nechte se unášet láskyplným dotekem přírody

Aromaterapie a kosmetika, která z ní vychází, okouzluje množstím vůní, které jsou nám příjemné a přinášejí nám radost. Aromaterapeutickou kosmetiku proto můžeme využít nejen k řešení určitého problému, ale také proto, že je nám příjemná a hladí naši duši. A to je nesmírně mnoho, protože spokojená duše nám vyhladí vrásky, omladí pleť, vyléčí ekzém a uzdraví celého člověka. "Co nastalo, to nastane a co se činilo, to se činit bude, a tak není nic nového pod sluncem", praví Bible. Podobně i přírodní kosmetika je opakováním zkušeností s produkty rostlinné říše, které získaly dávné civilizace, ale doplněna zkušenostmi novými.
 

 

Aromaterapeutické kosmetické přípravky péče o pleť obsahují bioaktivní látky z farmaceuticky významných rostlin, zejména éterické oleje, bylinné extrakty a vitaminy, rostlinné oleje, olejové maceráty, lecitin, karoten a další. Působí velice příznivě na zlepšení celkového stavu, vzhledu a fyziologických funkcí pleti.

Éterické oleje mají schopnost pronikat hluboko do lidského organizmu a příznivě ovlivňovat celkový psychický stav člověka, který má pak zpětně vliv na zdravý vzhled naší pleti.To je jednou z hlavních předností aromaterapeutické kosmetiky ve srovnání s kosmetikou klasickou.

Zobrazit

Pleť Počet produktů: 104

Podkategorie

 • Pleťové čistící vody a...

  Pleťové vody Nobilis Tilia jsou určeny nejen pro péči o pleť, ale i pro péči o vlasovou pokožku a pozitivně ovlivňují psychický stav.

  Účinnými látkami jsou éterické oleje, rostlinné extrakty a D-panthenol.
  Podle zvolené skladby éterických olejů slouží k ošetření všech druhů pletí.

 • Hydrofilní mycí a...

  Hydrofilní mycí oleje

  ...jen přirozeně čistá pleť může být zdravá a krásná

  Narušování přirozeného ochranného povrchu pokožky a sliznic běžnými mycími prostředky je problém, se kterým se hydrofilní mycí oleje Nobilis Tilia poměrně snadno vyrovnávají. Jsou určeny k šetrnému omývání, odličování a ošetřování pokožky, nevysušují a chrání tak přirozený kožní film.

  Emulgační systém hydrofilních mycích olejů je založený na sloučeninách odvozených od cukerného alkoholu a dalších složkách z rostlinných surovin. Díky tomu se velice dobře vstřebávají do pokožky, zanechávají ji hladkou a zářivou bez pocitu mastnoty. Efektivně dopravují účinné látky do pokožky, éterické oleje tak mohou pronikat až ke krevním vlásečnicím a do celého organizmu.

  Přílišné odmašťování pokožky způsobuje její dehydrataci a přesušená pokožka je pak živnou půdou pro výskyt dermatitidy, lupénky a ekzémů. Používání hydrofilních mycích olejů je účinnou prevencí proti těmto kožním onemocněním, obsažené éterické oleje zároveň posilují imunitu a každodenní očista se tak stává plnohodnotným ozdravným procesem.

 • Květové vody

  ...rozkoš pro milovníky jemných vůní s dokonalým účinkem

  Květové vody, jinak nazývané též hydroláty nebo hydrosoly jsou aromatické vody, které vznikají při destilaci siličnatých rostlin. Během destilace vodní párou se oddělují látky rozpustné v tucích (éterické oleje) a látky rozpustné ve vodě, které do vody přecházejí. Vzniká tak “aktivní voda”, bohatá na bioaktivní látky z té které rostliny.

  Květové vody mají široké využití v kosmetické péči a také v péči o těhotné ženy, kojence a seniory. Jsou mnohem jemnější v účincích než éterické oleje, používají se přímo na pokožku a není třeba je dále ředit. Vytvářejí na pokožce aktivní hydratační ochrannou vrstvu se zjemňujícími, zklidňujícími a léčivými účinky.

  Květové vody Nobilis Tilia jsou pravé čisté hydroláty v BIO kvalitě, tedy získané z rostlin, které byly pěstovány ekologickým způsobem bez použití chemických hnojiv a postřiků. Neobsahují alkohol, rozpouštědla, barviva, parfémy či éterické oleje.

 • Obličejové krémy

  Pěsticí pleťové krémy jsou vyrobeny šetrným způsobem tak, aby zůstala co nejvíce zachována biodynamika rostlinných surovin, které je tvoří. Většina našich pleťových krémů jsou na bázi přírodní mikroemulze, díky které pronikají účnné látky do nejhlubších vrstev pokožky. Čím menší částečky jsou, tím lépe a rovnoměrněji se krém nanáší na pleť a lépe proniká do pokožky. Na pokožce vytváří sametově hebký pocit, ale i ochrannou lipidovou vrstvu, která dlouhodobě chrání před vnějšími vlivy prostředí.

  Hlavními složkami krémů jsou rostlinné oleje včetně olejů panenských, výtažky z rostlin, lecitin a vitaminy. Podstatnou složkou tradičních receptur jsou éterické oleje s jejich aromaterapeutickými účinky, a rostlinné pryskyřice, které jsou určující pro specifické působení každého krému.

 • Obličejové gely

  Kompozice bylinných gelů je velice jemná, strukturou se podobají lehkému krémovému gelu. Na pokožce příjemně chladí a dodávají jí svěžest a pružnost. Svou lehkou konzistencí jsou předurčeny pro pleť mastnou, ale používají se s úspěchem i pro pleť normální, citlivou a podrážděnou.

 • Obličejové regenerační...

  ...dopřejte si luxusní pocit a potěšení z kvality

  Regenerační obličejové oleje obsahují éterické oleje těch nejjemnějších vůní. Na základě výzkumu bylo prokázáno, že tyto éterické oleje působí proti tzv. buněčnému stresu, který se projevuje hlavně u zralé pleti. Po jejich aplikaci dochází k přímému ovlivnění pružnosti podkožního vaziva.

  Hlavní složku receptury tvoří jojobový olej, který pokožku zvlhčuje a chrání. Stejným poměrem je zastoupený i rostlinný skvalen, jehož výrazné antioxidační účinky na volné kyslíkové radikály působí proti tvorbě vrásek a zlepšuje také metabolismus a regeneraci pokožky. Obsažený šípkový olej v BIO kvalitě je osvědčený prostředek v boji proti vráskám, pleť vyživuje, omlazuje a hydratuje.

  Regenerační oleje představují také přirozený ochranný filtr, velice dobře se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Lze je použít i v mrazivém počasí, jsou vhodné na denní i noční ošetření pleti, která dýchá lépe, než po ošetření krémem.

 • Péče o oči a ústa

  ...krásné oči jsou zrcadlem krásné duše

  Pokožka očního okolí je výrazně citlivější a jemnější než zbytek obličeje. Zároveň je nejvíce namáhanou částí obličeje, která trpí častým odličováním, mimikou obličeje a též rozmary počasí.
  Proto si pokožka očního okolí zaslouží speciální péči.
  V naší nabídce naleznete jemný Arganový oční krém s obsahem vzácných bio olejů. Pro zralou pleť je určen Bioaktivní oční krém z Anti-Age řady, který redukuje drobné vrásky a obnovuje mladistvý vzhled pleti. Euphrasia oční voda a gel, jejichž hlavní bioaktivní látkou je světlík lékařský, pomáhají ošetřovat unavené a podrážděné oči, jsou účinným zklidňujícím prostředkem při podráždění, zčervenání a pocitu pálení očí.

 • Obličejové masky

  Důležitým krokem ke zkrášlení a hloubkové výživě pleti jsou vyvážené receptury pleťových masek Nobilis Tilia, které obsahují éterické oleje, extrakty z bylin, panenské rostlinné oleje, mořské řasy,  jemně mleté jíly, kakao, vitaminy a řadu dalších účinných látek. Důmyslnými kompozicemi obsažených éterických olejů dosáhnete celkového uvolnění mysli, dopřejete si odpočinku, pocítíte volné proudění životní síly a svěžesti.

 • Bylinné extrakty...

  ...síla přírody v tradičním pojetí

  Soubor bylinných extraktů a vitaminových koncentrátů slouží pro profesionální i domácí kosmetické využití. Lze je používat samostatně, neboť jsou nedráždivé a mají na pokožku regenerační a ochranné účinky.

 • Anti Age de luxe

  ... pro intenzivní péči o zralou pleť

  Anti-Age de luxe řada je určena ženám zralého věku, které si přejí udržet mladistvý vzhled a zároveň své pleti dopřát vše, co v tomto věku potřebuje – od buněčné obnovy a ochrany, přes fytoestrogeny až po výživu a hydrataci.

 • Lipová detoxikační péče

  ...zatočte s toxiny a odhalte krásnou a zdravou pleť bez vrásek

  Přípravky této řady aktivně detoxikují pleť a následně posilují imunitu pokožky, účinně působí proti prvním vráskám a preventivně zamezují jejich vzniku. Řada využívá všech darů lípy - extraktu, květové vody i éterického oleje - pro své antioxidační, zklidňující a zjemňující účinky.

 • Péče při rozšířených...

  ...jemný dotyk účinných bylin


  Vyzkoušejte speciální řadu naší kosmetiky. Spojili jsme v ní účinky pečlivě vybraných bylinných extraktů, které pomáhají zmírňovat obtíže při překrvování pleti a posilují drobné kožní cévy.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 104 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 104 položek